Історія міста


 Сприятливий клімат і вдале географічне положення Запоріжжя привертали людину з незапам'ятних часів. Найдавніші стоянки первісних людей у річковій долині Дніпра відносяться до епохи середнього палеоліту. 
   Наприкінці XVIII століття землі т. Н. Дикого Поля увійшли до складу Російської імперії. У 1770 році тут була закладена Олександрівська фортеця - форпост в російсько-турецькій війні, яка переросла до 1806 в місто Олександрівськ - повітове місто Катеринославської губернії. До речі, дехто з учених пропонує вважати датою народження міста 1552 - дату спорудження Байдою-Вишневецьким фортеці на острові Хортиця. Навпаки Олександрівська лежить на Дніпрі острів Хортиця, що був колись головним місцем Запорізької Січі - оплоту Запорізького козацтва.
У розвитку Олександрівська важливу роль послужило будівництво залізниці з центру Росії до Криму, а також зручне географічне розташування пристані трохи нижче дніпровських порогів. В результаті місто стало важливим транспортним вузлом Новоросії і в ньому почала розвиватися промисловість.

Назва міста присутній у відомому вірші радянського поета Михайла Свєтлова «Гренада»:

«Відповідай, Олександрівськ,

І Харків, відповідай:

Давно ль по-іспанськи

Ви почали співати? »

   У 1921 році Олександрівськ був перейменований в Запоріжжі. А в 1923 році місто стало центром щойно утвореного Запорізького округу.Поворотним моментом в історії міста стало будівництво Дніпровської гідроелектростанції (почато в 1927). Перша черга ДніпроГЕСу була запущена 10 жовтня 1932. З пуском ДніпроГЕСу були затоплені дніпровські пороги і відкрилося наскрізне судноплавство по Дніпру. На енергетичній базі ДніпроГЕСу розгорнулося будівництво великого промислового комплексу чорної і кольорової металургії. До 1937 року тут вироблялося 60% алюмінію, виробленого в країні, 60% феросплавів, 100% магнію, 20% сталевого прокату.У 1939 році місто стало обласним центром.В районі гідроелектростанції на лівому березі Дніпра в 15 км від старого Олександрівська було розпочато будівництво нового міста. Згодом дві частини міста були з'єднані проспектом Леніна - найдовшою з вулиць в Європі (близько 11 км), яка є культурним та діловим центром міста.Сьогодні Запоріжжя - обласний центр України з населенням 790 тис. Осіб. По промисловому потенціалу місто займає 3 місце на Україні. Продукція запорізьких підприємств користується попитом не тільки в СНД, але і в країнах Європи.

1 коментар:

  1. Я хочу поділитися з усіма, хто тут шукає позику для бізнесу або особистого користування, щоб зв’язатися з паном Педро на pedroloanss@gmail.com, тому що пан Педро та його кредитна компанія – це все, кому я довіряю, коли справа доходить до вирішення фінансової ситуації, тому я рекомендую хтось шукає фінансової допомоги, щоб зв’язатися з містером Педро з річною прибутковістю кредиту 2 ставки, зараз? Ви розумієте, чому я виберу Педро з його кредитною компанією 100 справжніх фінансів.

    ВідповістиВидалити